Любо аут от ЦСКА, очаква се и Стоилов

Фиаско за ПСЖ срещу последния в Лига 1

Последният в класирането на френския шампионат Дижон се наложи с 2:1 при домакинството на Пари Сен Жермен от 12-ия кръг на Лига 1. По този начин парижани допуснаха трета загуба в първенството.

Кейлор Навас направи страхотно спасяване в 16-ата минута, когато отрази много опасен удар с глава на Кадис.

ПСЖ поведе в резултата в 19-ата минута. Анхел Ди Мария изведе Килиан Мбапе сам срещу Гомис, а той прехвърли вратаря на Дижон и прати топката в мрежата.

Футболистите на Дижон имаха претенции за дузпа в 36-ата минута. Ситуацията бе разгледана с ВАР и бе преценено, че няма основание да бъде отсъдена такава.

Дижон успя да изравни резултата в петата минута на добавеното време на първата част. Мунир Шуе прати топката във вратата на Кейлор Навас.

Дижон успя да осъществи пълен обрат в двубоя в 47-ата минута с гол на Кадис.

Мауро Икарди пропусна чудесна възможност да изравни резултата в 62-ата минута.

Анхел Ди Мария отправи много опасен удар в 63-ата минута, но Алфред Гомис спаси.

Веднага след това Мауро Икарди имаше възможност да изравни резултата, но след удара с глава на аржентинския нападател топката срещна напречната греда.

Икарди отново бе изведен на отлична позиция в 67-ата минута, но стреля над напречната греда в аут.

След удара на Леандро Паредес в 70-ата минута топката се спря в десния стълб на вратата на Гомис.

Дижон можеше да отбележи трети гол в 73-ата минута, но Хулио Таварес пропусна да се разпише.

Единсон Кавани пропусна последния голям шанс за ПСЖ в 83-ата минута. Той стреля неточно встрани от десния стълб на вратата на Гомис.

ПСЖ е лидер в класирането с 27 точки, а Дижон се измъкна от последното място и с 12 точки се намира на осемнадесета позиция.