Всички 211 национални федерации към ФИФА ще имат право да зададат свой собствен трансферен прозорец, като го адаптират в края на съответните първенства, в съответствие с реда, който организация изготви. Това означава, че следващият трансферен период не е задължително да започне на 1 юли, както е по норматив, но трябва да бъде одобрено от ФИФА. Това обяви Елилио Гарсия-Силверо, който отговаря за правния отдел на Световната футболна централа.
Ако договорът на даден футболист изтича на първоначалната крайна дата на сезона, то той трябва да бъде удължен до новата крайна дата на сезона.
Ако договор на играч започва от първоначалната дата на следващия сезон, то той трябва да бъде отложен до новата начална дата на следващата кампания.
В случай на припокриващи се сезони или периоди на записване и освен ако всички страни не се споразумеят друго, предишният клуб ще има предимство да завърши сезона със своя първоначален състав, за да запази целостта на националните лиги и континенталните състезания.
Без да се засягат препоръчителните изменения на датите на договора, всяко възнаграждение, което трябва да бъде платено по договор преди началната му дата, се отлага до новата начална дата на следващия сезон или първия период на записване.
Футболист, чийто договор е изтекъл или е прекратен в резултат на COVID-19, ще има право да бъде регистриран от федерацията извън периода на регистрация, независимо от изтичането или датата на прекратяване.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS