Филип Кръстев с асистенция при победа на Цволе

Българският национал Филип Кръстев изигра нов силен мач за Цволе в нидерландската Ередивизи.

Креативният халф се отчете с асистенция при победата с 2:1 в домакинството на Ескелсиор от 29-ия кръг на шампионата.

Ленарт Ти вкара за Цволе още в 8-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Въпреки това, домакините поведоха в резултата в 10 минути по-късно, когато се разписа Анселмо Гарсия МакНълти.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Кръстев, който игра цял мач, показа страхотния си поглед върху играта и с пас между защитниците намери Одисеус Веланас, който от чиста позиция порази вратата на Екселсиор.

До края на мача гостите успяха да стигнат до гол, дело на Ланс Дейвестейн, който засече центриране от ъглов удар на Кензо Гудмейн, но така и не успяха да стигнат до хикс.

С победата Кръстев и компания събраха 31 точки на 14-ото място във временното класиране, където Екселсиор е 16-и с 22 точки в актива си.

Алекс Петков и Симеон Петров с инфарктна победа в Полша, битката за титлата продължава