Финландия оглави нашата група в Лигата на нациите

Финландия спечели домакинството си на Ирландия с 1:0 в мач от Лига Б, група 4 от турнира Лига на нациите.

Единственото попадение в срещата отбеляза Фредрик Йенсен в 67-мата минута. След няколко рикошета, халфът овладя отбита топка в наказателното поле и я вкара отблизо вдясно на вратата, за да осигури трите точки на своя тим.

Домакините демонстрираха по-солидно представяне в срещата и можеха да поведат в резултата още през първото полувреме. Най-чистите ситуации се откриха пред Теему Пуки, който направи два последователни пропуска в последните минути на първата част. Нападателят бе на отлични позиции за изстрел, но и в двата случая топката мина покрай противниковата врата.

Така Финландия оглави нашата група 4 в лига Б в надпреварата и към момента е с актив от 9 точки. Вторият Уелс е със 7, но и с мач по-малко. След минути "драконите" ще излязат на стадион "Васил Левски", където ще се изправят срещу родните национали.

Николай Михайлов извежда България срещу Уелс (СЪСТАВИТЕ)