Фиорентина размаза с 6:0 Лече като гост. Победата на "Виа дел Маре" е едва трета за „виолетовите“ през настоящата кампания в Серия А, но им осигури петата позиция с 13 пункта.

Данило Каталди и Андреа Колпани вкараха по два гола за „Ла Виола“, а по един добавиха Лукас Белтран и Фабиано Паризи.

Полузащитникът Каталди даде тон за разгрома в 20-ата минута, а 14 по-късно Андреа Колпани удвои с хубав удар от границата на наказателното поле. Малко преди почивката Каталди се разписа и от пряк свободен удар, за да направи резултата 0:3.

Наполи върви по график, Кварацхелия донесе три точки в Тоскана (ВИДЕО)

Колпани отбеляза втория си гол в 54-ата минута. Тогава атакуващият халф бе блокиран при първия си опит с десния крак, но топката се върна у него и от воле италианецът намери горния десен ъгъл на вратата на „джалоросите“.

Фиестата на флорентинците продължи до края на мача, а гардът на Лече тотално падна. Белтран отбеляза на празна врата петия гол в мача в 61-ата минута, а Паризи оформи крайното 0:6 малко след това.

В друг двубой по същото време Аталанта победи лежерно с 2:0 Венеция. Головете за бергамаските отбелязаха Марио Пашалич и Матео Ретеги.

Успехът лепна Аталанта (13 т.) зад Фиорентина. Венеция пък е последен със само 4 точки.