Положението на Маркъс Рашфорд в Барса става все по-ясно. Английското крило загуби мястото си в състава по време на решителната фаза на сезона и получи сериозен удар в мача срещу Селта Виго, когато остана на пейката въпреки отсъствието на Рафиня. Ханзи Флик му изпрати силно послание, като избра Гави за ляво крило и след това премести Фермин на тази позиция. Англичанинът игра няколко минути като фалшива деветка, но става все по-ясно, че времето му в Барса е към своя край след период под наем, в който се представи добре, но който няма да му осигури дългосрочно бъдеще.

Барса реши да натисне Рашфорд в началото на годината. Планът беше да плати опцията за откупуване от 30 милиона евро и да се опита да коригира заплатата му, за да го осигури за постоянно за следващите три сезона. Но ситуацията се промени радикално от февруари и сега заключението е ясно: както треньорският щаб, така и спортният директор не желаят да запазят Рашфорд, който в крайна сметка не успя да си осигури титулярна позиция. Цената за подписа му – включително трансферната сума и заплатата – е просто твърде висока.

Рашфорд имаше непостоянен сезон, въпреки че адаптацията му беше добра. В Барса са убедени, че той е играч с качествата да играе за „блаугранас“ и че на разумна цена би бил много ценно попълнение. Сега всичко се разпадна и решението е практически окончателно: той няма да продължи в клуба, а Барса вече търси на пазара обещаващ ляв крило на много по-достъпна цена.

В Испания на тръни: Ламин Ямал аут от Ел Класико, под въпрос дори за Световното

Маркъс Рашфорд започва да разбира ситуацията си и неговите представители предприемат стъпки, за да осигурят бъдещето му. Играчът е с договор с Манчестър Юнайтед до 2028 г. и сега е отворен за завръщане към проект, който сякаш е обърнал нещата. Англичанинът обаче може да има и други опции, ако Юнайтед не желае да го задържи. Според информации в Англия, Нюкасъл е заинтересован да подпише с нападателя за постоянно.

Нюкасъл може да загуби Антъни Гордън, който преговаря за трансфер в Байерн Мюнхен, и те виждат Рашфорд като добро решение за лявото крило. Играчът е силно търсен в родината си въпреки прекомерната си заплата.

Пирова победа за Барселона: Ламин Ямал доближи „каталунците“ до титлата, но се контузи тежко

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS