Треньорът на Байерн Ханзи Флик сподели радостта си от спечелването на титлата в Бундеслигата. Баварците станаха шампиони за девети пореден път още преди мача срещу Борусия Мьонхенгладбах. Въпреки това те разгромиха съперника си с 6:0. Флик призна, че е прекарал две великолепни години на "Алианц Арена" и се надява да се справи и със следващите предизвикателства в кариерата си.
"Това, което постигна отборът, е поразително. Почти нямахме време за почивка след изключително успешния предишен сезон. Имахме мач на всеки три дни и се справихме отлично. Радваме се, че отново спечелихме Бундеслигата. Отпднахме от Шампионската лига и Купата на Германия, но бяхме лишени от важни футболисти заради контузии", заяви Флик.
"Роберт Левандовски е невероятен. Той е съвременният Герд Мюлер. През миналия сезон направи толкова много, а през този беше още по-добър. Леви от години е най-добрият нападател в света. Той се намира в пика на кариерата си и Байерн трябва да се радва, че притежава футболист като него", добави специалистът.
Освободен Байерн се забавлява и вкара шест гола на Борусия М (ВИДЕО)
"Подходихме максимално сериозно към мача с Борусия. Такъв е характерът на тима. Показахме великолепен футбол и поздравявам момчетата. В Байерн е създадена атмосфера, която допринася за успехите. Винаги съм бил фен на отбора. Герд Мюлер, Паул Брайтнер и Карл-Хайнц Румениге бяха кумирите ми. Прекарах две чудесни години тук, усетих единството на хората в клуба", каза Ханзи Флик.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS