Фонини този път не успя да направи обрат и отпадна от Тенис Сандгрен

Тенис Сандгрен се класира на четвъртфинал на Australian Open след победа над Фабио Фонини със 7:6 (5), 7:5, 6:7 (2), 6:4.

В първия сет нямаше нито един пробив, което доведе до тайбрек. В него Сандгрен поведе с 4:0 преди Фонини да спечели точка на сервис на американеца, а след това да направи 4:3 с два свои сервиса. Сандгрен отново поведе с 5:3, но италианецът стигна до 5:5. Американецът обаче спечели следващото подаване на Фонини и затвори частта със 7:5.

След края на сета видимо раздразненият Фонини счупи ракетата си и получи точка наказание за неспортсменско поведение. След това дълго спори със съдията на стола Дамиен Дюмюсоа, а когато той каза, че е време за начало на втория сет, се насочи към съблекалнята, което е против правилата.

Втората част започна страхотно за Сандгрен, който поведе с два пробива - 4:0. Фонини обаче се върна в сета изравнявайки, а след това даже поведе с 5:4. С гейм на нула американецът изравни 5:5, а след това проби и подаването на съперника си. Давайки само точка на Фонини в 12-ия гейм Сандгрен затвори частта със 7:5.

В третия сет американеца направи пробив за 2:1, но веднага след това загуби и своето подаване. До други пробиви не се стигна и сетът се реши след тайбрек. В него Фонини даде само две точки на Сандгрен.

С късен пробив в четвъртата част Сандгрен успя да спечели мача с 3:1 сета.

За място на полуфинала американецът ще играе срещу Мартон Фучович или Роджър Федерер.