Франция и Турция с лесни победи в последните си мачове

Франция и Турция постигнаха лесни победи с по 2:0 в последните си мачове от евроквалификациите, след като "петлите" се наложиха над тима на Албания, докато южните ни съседи спечелиха, като гост на Андора.

Франция започна отлично гостуването си в Тирана, като поведе още в 9-ата минута. Попадението бе дело на Корентен Толисо, който се възползва от отлично подаване на Антоан Гризман. В средата на първото полувреме нападателят на Барселона оформи крайното 2:0 след асистенция на Лео Дюбоа.

Турция пък поведе в 17-ата минута на гостуването си в Андора с гол на Енес Юнал. Той се разписа след подаване на Юмер Байрам. Малко по-късно отново Юнал отбеляза от дузпа за 2:0. В третият мач от групата Исландия победи Молдова с 2:1, като гост. Попаденията за скандинавците реализираха Биркир Бярнасон и Гилфи Сигурдсон. За Молдова точен бе Николае Миличеану.

По този начин Франция събра 25 точки и е на върха в класирането. На втора позиция е Турция с 23. Трети е тимът на Исландия с 19. Албания са четвърти с 13, докато Андора заема пета позиция с едва 4. Последен е тимът на Молдова с 3 точки в актива си.