Фейенорд победи Алмере Сити с 6:1 в мач от нидерландската Ередивизия. Хименес в 4-ата минута, Игор Пайшао и Геертруда вкараха за 3:0 до почивката. След това се разписаха Вифер, отново Хименес и Мадуро вкараха до 6, като междувременно Римеестер ван де Камп отбеляза единственото попадение за гостите в 89-ата минута.

По-интересното обаче бе друго. Във фокуса на камерите влезе нападателят на гостите Тома Робине, който пропусна от невероятна позиция за отбележи гол във вратата на Фейенорд. Французинът получи топката, след центриране отляво и от 2 метра на празна врата не можа да отбележи.

Положението заприлича много на пропуска на Роналдо от Левски, който не успя да вкара на празна врата срещу Айнтрахт преди няколко дни. Въпреки това обаче „сините“ стигнаха до 1:1, а след няколко дни е реванша в Германия.

Садио Мане се шашна – видя свой съотборник в противниковия отбор (ВИДЕО)