Новакът Фрозиноне записа първа победа за сезона в Серия А след домакински успех с 2:1 над Аталанта.

Абду Харуи откри резултата за “канарчетата” още в 5-ата минута. 19 минути по-късно Иларио Монтеризи стреля от движение, като ударът му попадна в долния десен ъгъл на вратата на Хуан Мусо.

Аталанта успя да се върне в срещата в 56-ата минута с гол на Дуван Сапата, който получи от Сантана де Мораеш. 13 минути по-късно Джорджо Скалвини беше близо до изравняването, но Микеле Черофолини направи хубаво спасяване.

Натискът на бергамаските продължи. В 75-ата минута Шарл Де Кетеларе отправи изстрел в долния десен ъгъл, но вратарят на Фрозиноне отново се прояви. До края на двубоя нямаше друго опасно положение.

Андреа Колпани пък беше големият герой за Монца срещу Емполи, след като отбеляза и двата гола за “бяло-червените”. Първото попадение падна точно преди края на първата част, докато вторият гол беше отбелязан в 53-ата минута. Валентин Антов отново не беше в групата на Монца.