Фрозиноне с важна крачка към спасението, Салернитана изпадна

Фрозиноне се измъкна временно от зоната на изпадащите в Серия А, след като победи като домакин Салернитана с 3:0. Головете за "канарчетата" бяха отбелязани от Матиас Суле, Марко Брешанини и Надир Дзортеа.

С успеха Фрозиноне събра 31 точки и е 17-ти - с три точки пред Удинезе, но и с мач повече. "Морските кончета" пък официално изпаднаха.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута, след като Матиас Суле реализира дузпа.

15 минути след това "канарчетата" стигнаха до втори гол. Емануеле Валери намери Марко Брешанини в наказателното поле, а той с прецизен изстрел в левия ъгъл не остави шансове на стража на гостите.

В 52-ата минута Салернитана си помисли, че е върнал едно попадение. Голът на Чуквубуйкем Иквуемеси бе отменен заради нарушение в хода на атаката.

22 минути по-късно "морските кончета" имаха още една добра ситуация, но ударът на Айрон Гомис премина покрай десния страничен стълб.

Крайният резултат бе оформен в 85-ата минута, когато Надир Дзортеа се разписа с изстрел в долния десен ъгъл.

За Фрозиноне предстои гостуване на Емполи, докато Салернитана ще приеме Аталанта.