Фулъм е поставен в състояние на повишена тревога заради очакван подход от страна на Манчестър Юнайтед за мениджъра Марко Силва. Новината за уволнението на Рубен Аморим от „Олд Трафорд“ отново разпали интереса към португалския специалист, чието бъдеще в Лондон остава несигурно.
Договорна сага на „Крейвън Котидж“
Настоящият договор на Марко Силва с Фулъм изтича в края на сезона, което би го превърнало в свободен агент през юни. Още през ноември клубът му предложи нов, тригодишен контракт, но 48-годишният треньор все още не е дал никакъв отговор.
Това мълчание от негова страна не остава незабелязано и подхранва спекулациите за евентуална раздяла. Името на Силва беше свързвано с „червените дяволи“ и преди, още преди неговият сънародник Рубен Аморим да поеме поста през ноември 2024 г. Сега, след бързата раздяла с Аморим, от Фулъм се готвят за оферта – било то незабавна, или през лятото.
Амбиции, по-големи от заплатата
Марко Силва упорито избягва да коментира бъдещите си планове, като заявява, че ще говори публично, едва когато има конкретни новини. Той обаче е подчертавал, че удължаването на договора му с Фулъм не е въпрос само на пари. Португалецът иска да се увери, че амбициите на клуба съвпадат с неговите, както на терена, така и извън него.
Неговата критика към трансферната политика на клуба през миналото лято, когато новите попълнения пристигнаха твърде късно, все още отеква. Тогава „котиджърс“ счупиха клубния си рекорд с привличането на бразилеца Кевин за 34 милиона паунда в последния момент. През настоящия януарски трансферен прозорец клубът също не е особено активен: проявява се интерес към нападателя на ПСВ Айндховен Рикардо Пепи, но все още няма нито едно официално ново попълнение.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS



