Челси се наложи над Динамо Загреб с 2:1 на „Стамфорд Бридж“ в последния мач от груповата фаза в Шампионска лига. След този успех „сините“ завършват на върха в група „Е“, докато хърватският тим отпада от евротурнирите.

Бруно Петкович даде ранен аванс на Динамо Загреб. 11 минути по-късно Рахийм Стърлинг възстанови равенството. Играчът, който не бе записал нито едно минута за Челси преди днешния мач, Денис Закария оформи крайното 2:1.

Изненадващо двубоят започна с натиск на гостите. Бруно Петкович показа хищнически инстинкт в наказателното поле на Челси и откри резултата още в 7-ата минута.

Челси обаче съумя да отговори още в 18-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг изведе връхлитащия на скорост Рахийм Стърлинг, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Доминик Ливакович, и да възстанови равенството.

Кай Хаверц комбинира със Стърлинг в 29-ата минута. Англичанинът шутира опасно, но топката премина над напречната греда.

Денис Закария засече рикоширала топка в наказателното поле на Динамо Загреб. Футболистът, без нито една минута за Челси до този мач, осъществи пълния обрат в 30-ата минута.

След центриране в наказателното поле на лондончани в 50-ата минута, Йосип Шутало се извиси над всички и отправи удар с глава, но Едуар Менди показа завиден рефлекс и отрази.

Обамеянг напредна с дрибъл и стреля от далечна дистанция в 53-ата минута, но топката рикошира в напречната греда на вратата.

Мислав Оршич засече остро подаване в наказателното поле на Челси, но неговият удар премина покрай десния страничен стълб в 56-ата минута.

Мейсън Маунт имаше шанс да увеличи аванса за Челси в 75-ата минута. След прецизно изпълнен пряк свободен удар, топката бе насочена в горния ляв ъгъл, но Ливакович се разтегна и отрази.

Конър Галахър си освободи пространство в наказателното поле и стреля във втората минута на добавеното време на срещата, но отново Ливакович направи великолепно спасяване.

Две минути по-късно Армандо Броя тръгна на солова акция с топка в крака, която завърши с мощен удар, който бе блокиран от бранител на Динамо.