Българският национал Георги Минчев се превърна в герой за своя АЕЛ Лимасол, вкарвайки хеттрик при победата над Неа Саламина в зрелищен мач от 37-ия кръг на кипърското първенство, завършил 5:4.

Минчев се разписа в 12-ата и в 28-ата минути, правейки резултата на 2:0. Третото му попадение падна в 84-ата, покачвайки 4:3. Гостите изравниха след това, а крайното 5:4 дойде в 6-ата минута на добавеното време Андреас Макрис.

Бившият нападател на Локомотив Пловдив се разписа за 1:0 в 12-ата минута с много красиво воле от границата на наказателното поле, след като Джалма Силва му свали топката с глава.

В 28-ата минута Минчев скочи с плонж засече центриране отдясно, като вратарят нямаше никакъв шанс да се намеси.

Шест минути преди края на мача българинът вкара и трети гол, като така направи първия си хеттрик в Кипър, след като на празна врата засече подаване по земя на Ахмад Мендеш Морейра за 4:3.

Така 29-годишният нападател има 8 гола в 16 мача за АЕЛ и се превръща във все по-важна фигура и за отбора си, и за кипърското първенство.

С този успех АЕЛ събра 50 точки и се намира на второ място във втората шестица от кипърския шампионат, докато Неа Саламина е четвърти в групата с 44 точки.