Германия прегази Латвия преди Евро 2020

Германия записа убедителна победа със 7:1 над Латвия в контрола преди Европейското първенство. Попаденията за Бундестима реализираха Робин Госенс, Илкай Гюндоган, Томас Мюлер, Серж Гнабри, Тимо Вернер и Лирой Сане, а Озолс си вкара автогол. За гостите точен бе Савелйевс.

Футболистите на Йоаким Льов започнаха отлично срещата и поведоха в резултата с 3:0 още до 27-ата минута. Попаденията бяха дело на Госенс, Гюндоган и Мюлер. Пет минути преди края на първата част Озолс си отбеляза автогол, преди в 45-ата Серж Гнабри да направи резултата 5:0.

След почивката оборотите спаднаха, но въпреки това германците стигнаха до още два гола. Първо Тимо Вернер се разписа в 50-ата минута, а след това и Лирой Сане, в 76-ата, бе точен. Минута преди последното попадение на Бундестима Литва вкара почетен гол дело на Савелйевс.

Това бе последен мач за Германия преди началото на Европейското първенство.