Гладбах не пребори Херта и изпусна върха

Херта Берлин и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при 0:0 в мач от 17-тия кръг на Бундеслигата. Равенството трябва да бъде считано за загуба на две точки, отколкото печалба на една за гостуващия тим, който при победа отново щеше да има точки, колкото лидерът РБ Лайпциг, който по-рано днес победи. В крайна смекта РБ Лайпциг има 37, 2 повече от Гладбах, 4 повече от Байерн и 7 пред Борусия Дортмунд.

В началните минути Борусия Мьонхенгладбах се втурна в атаки, но до стопроцентови шансове така и не се стигна. Херта дори имаше най-доброто положение за гол през първата част, след като в 22-ата минута Едуард Льовен стреля от фаул, но сантиметри го лишиха от гол.

През втората част Гладбах създаде натиск, при който Плеа и Емболо изтърваха добри шансове. В 78-ата минута Гинтер бе много близо до попадение за гостите, след като негов удар с глава профуча на сантиметри от вратата.