Борусия Мьонхенгладбах победи Щутгарт с 2:1 и си осигури участие в следващта фаза на турнира за Купата на Германия. "Зебрите" губеха в резултата до края на първото полувреме, но в крайна сметка успяха да обърнат мача с попадения на Маркус Тюрам и Аласан Плеа.

Щутгарт поведе още във втората минута с попадение на Силас Вамангуитка, който се разписа след добър пробив в наказателното поле на гостите. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Борусия изравни. Тюрам се разписа след асистенция на Ларс Стиндл. В началото на второто полувреме тимът от Гладбах стигна до успеха след гол на Плеа.

По същото време втородивизионния Регенсбург отстрани елитния Кьолн след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора не успяха да се победят, като резултатът бе 2:2. Равенството се запази и след двете продължения по 15 минути.