Борусия Мьонхенгладбах постигна жизненоважна победа с 3:1 у дома над Щутгарт в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Така „жребчетата“ се върнаха към победите, като за последен път те спечелиха в шампионата на 9 октомври срещу Кьолн. В герои за Гладбах се превърнаха Йонас Хофман, Маркус Тюрам и Патрик Херман, който вкараха попаденията, като важен принос имаше и Аласан Плеа, който даде две асистенции. Точен за „швабите“ пък бе Тиаго Томас. С този успех, тимът на Даниел Фарке се изкачи на 7-ото място във временното класиране с 19 точки. Щутгарт пък остава 15-и с 11 точки в актива си.

На свой терен „жребчетата“ тръгнаха вихрено, като в 3-ата минута Рами Бенсебайни изведе Аласан Плеа на лявото крило. Нападателят центрира добре в наказателното поле, където се бе включил Йонас Хофман. Германският национал се измъкна от защитата на гостите и със силен удар порази вратата им – 1:0.

18 минути след началото съдията трябваше да гледа една ситуация с ВАР за червен картов на Рами Бенсебайни за удар без топка срещу Валдемар Антон, но прецени, че няма основания да изгони футболиста на домакините.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Аласан Плеа получи топката на лявото крило и изведе Маркъс Тюрам в наказателното поле. Там французинът се бе измъкнал от защитата на Щутгарт, овладя си топката и стреля неспасяемо застража на гостите – Флориан Мюлер.

Щутгарт се вдигна след второто попадение на домакините и в 35-ата минута тимът направи добра атака отляво. Борна Соса прати топката в наказателното поле, където бе Тиаго Томас. Той елегантно се освободи от своя пазач и със силен шут с десния крак прати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Тобиас Зипел.

След почивката гостите опитаха нещо като натиск, който обаче бе притъпен и положенията пред вратата на Гладбах не бяха сериозни.

Все пак, в 83-ата минута Серху Гираси пропусна супер шанс. От чиста позиция в наказателното поле той стреля към центъра, но Зипел спаси майсторски и изби топката в ъглов удар.

Последното по-опасно положение в мача бе в 93-ата минута, когато влезлият като резерва Патрик Херман бе изведен вляво от вратата на Щутгарт и с удар по диагонала вкара трети гол за своя тим и така оформи крайния резултат.