Гнабри ще плаща тежък данък след седмицата на модата в Париж

Серж Гнабри няма да стартира за Байерн Мюнхен в голямото дерби срещу Айнтрахт Франкфурт в събота, потвърди треньорът Юлиан Нагелсман след бурна седмица, в която беше критикуван за посещението си на „Седмицата на модата“ в Париж.

След сравнително лоша форма, Гнабри пътува до Париж на почивка след равенството 1:1 с РБ Лайпциг, където беше сниман облечен с няколко скъпи марки, нещо, което накара спортния директор на Байерн Хасан Салихамиджич да го нарече "аматьорско поведение". Той беше в отбора при равенството 1:1 срещу Кьолн във вторник, но бе сменен на полувремето.

„Серж имаше шанс да реагира срещу Кьолн, но не блесна, така че това пътуване стана нашумяло в медиите. Имаме футболист на пейката, Кингсли Коман, който е в добра форма и ще бъде титуляр утре“, каза Нагелсман.

Байерн, въпреки че е на върха в класирането на Първа Бундеслига с 36 точки, е без победа в лигата през 2023 г., докато Айнтрахт е четвърти, на пет точки зад тях.