Андрей Гълъбинов вкара третия гол във вратата на СПАЛ при победата на клубния му тим Реджина с 3:1 в мач от 23-тия кръг на Серия Б. Българският нападател се завърна в игра и оформи крайния резултат в 79-ата минута. Той влезе на терена като резерва в 62-рата минута.
За родния таран попадението е под №7 от началото на сезона. За последно той реализира през октомври.
След успеха Реджина е в средата на таблицата, на 8 точки от местата, даващи право за участие в баражите за промоция.
FULL TIME ????
— Reggina 1914 (@Reggina_1914) February 15, 2022
Tutta per te Pres❗️
Il tabellino di #SPALReggina ???????? https://t.co/T6PmEyRSOx pic.twitter.com/e4OKhMwOD7
Гостите трябваше да правят обрат, тъй като СПАЛ поведе в 19-ата минута с гол на Марко Манкозу. Реджина обаче много бързо успя да се окопити и обърна. В 34-тата минута Марко Туминейо възстанови равенството, а час игра след началото Николо Бианки вкара за пълния обрат.
В друг мач от Серия Б Андреа Христов изигра цял мач за Козенца. Тимът на българския защитник загуби у дома с 1:2 от Перуджа. След поредното разочарование Христов и компания остават в зоната на изпадащите.
Монца пък нави Тернана с 1:0 като гост, като Валентин Антов изгледа мача от резервната скамейка.
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS