„Българският“ Шльонск Вроцлав допусна обрат от 2:0 до 2:4 у дома срещу Краковия в мач от 11-ия кръг на Екстракласата. Така миналогодишният вицешампион на Полша остава на последното място с едва четири точки, на цели 19 зад днешния си съперник, който е трети.

След едва две минути игра Шльонск излезе напред в резултата, когато Петр Шварц центрира от свободен удар към българския национал Симеон Петров, който се разписа с глава. Шест минути по-късно тимът от Вроцлав отбеляза второ попадение чрез Томасо Герсио.

Краковия успя да намали пасива си в 21-вата минута, когато Бенджамин Калман бе точен от дузпа. Четвърт час по-късно друг български национал - Алекс Петков, получи жълт картон. До края на първата част повече голове не паднаха и Шльонск се оттегли с аванс от 2:1.

В 47-ата минута Якуб Югас изравни резултата. 14 минути по-късно доскорошният младежки национал на България Силвестър Джаспър дебютира за Шльонск, заменяйки Пьотр Самиец-Талар. В същата минута бе заменен бившият нападател на Лудогорец Якуб Швиерчок.

В 68-ата минута Мик ван Бурен оползотвори асистенция на Бенджамин Калман и отбеляза за Краковия – пълен обрат и 3:2 в полза на гостите. В 76-ата минута Краковия отбеляза и четвърти гол, с който си реши всичко. Айдин Хашич бе точен от дузпа за крайното 2:4.