Гол от дузпа донесе победата на Лион срещу опашкаря Сент Етиен (ВИДЕО)

Олимпик Лион спечели с минималното 1;0 дербито срещу Сент Етиен от 22-рия кръг на Лига 1. Единственото попадение в мача падна от дузпа. Негов автор беше Муса Дембеле четвърт час след първия съдийски сигнал.

След втората си поредна победа във френския елит „хлапетата“ заемат 10-ото място в класирането с актив от 31 точки, докато положението при Сент Етиен не търпи подобрение. „Зелените“ са последни с едва 12 пункта.

В 14-ата минута Тимъти Колоджейчак препъна опонент в наказателното поле и не остави избор на главния съдия Антони Готие, който посочи бялата точка. Зад топката застана Муса Дембеле халфът много майсторски прати Пол Бернардони в противоположния ъгъл и даде преднина на своя тим – 1:0.

В края на първата част Лион се активизира и на няколко пъти беше близо до втори гол. В 38-ата минута Усем Ауар стреля по земя, но Бернардони внимаваше и улови.

Три минути по-късно рефлексът на Антони Лопес също беше изпробван. Махди Камара отправи опасен удар, но стражът изби в корнер.

В 48-ата минута Дамиен да Силва прати топката в мрежата на гостите, но попадението не беше зачетено заради извършено нарушение.

Десетина минути по-късно Усем Ауар направи пропуск от чиста позиция. Трябва да се отбележи и страхотната реакция на Бернардони. Стражът на Сент Етиен продължаваше с класните изяви и определено съумя да съхрани интригата. В 73-тата минута той успя да откаже и Тино Кадевере.

До последния съдийски сигнал Лион атакуваше и не даваше шанс на гостите дори да помислят за изравнителен гол. Въпреки че „хлапетата“ не успяха да вкарат второ попадение, те си подсигуриха трите точки. Пропуски иначе направиха Лукас Пакета и Мало Густо.

В следващия кръг от Лига 1 Олимпик Лион гостува на Монако, докато Сент Етиен се изправя срещу Анже.