Гол в 118-ата минута прати Юнайтед на 1/2-финал за ФА Къп

Гол на Хари Макгуайър в 118-ата минута на мача срещу Норич прати Манчестър Юнайтед на 1/2-финалите от турнира за ФА Къп. Редовното време на срещата завърши при резултат 1:1, като за домакините точен бе Тод Кантуел, а за "червените дяволи" голът бе дело на Одион Игало. Норич пък завърши мача с 10 души, след като Тим Клозе бе изгонен в 88-ата минута.

Срещата започна много равностойно, като двата тима създадоха по няколко опасности пред вратата на съперника, но така и не успяха да вкарат гол. Футболистите на Оле Гунар Солскяер владееха повече топката, но въпреки това бяха близо до инкасиране на попадение в края на първата част. Лукас Руп стреля опасно от добра позиция, но топката бе избита.

В началото на второто полувреме Юнайтед поведе с гол на Игало. Той се разписа след центриране на Люк Шоу, което обаче се удари в тялото на футболист на домакините преди това. В 75-ата минута Норич изравни чрез Тод Кантуел, който с далечен удар матира Серхио Ромеро. В самия край на редовното време Норич остана с човек по-малко, след като Тим Клозе събори Одион Игало пред наказателното поле. Ударът на Бруно Фернандеш обаче не успя да затрудни вратаря на Норич.

Юнайтед доминираше и в началните минути на продълженията, като с пропуски се отчетоха Погба и Рашфорд. "Червените" в крайна сметка стигнаха до успех в 118-ата минута с гол на Хари Макгуайър, който се възползва от отлично подаване на Антони Марсиал. По този начин тимът на Солскяер си осигури участие на 1/2-финалите на надпреварата.