Швейцария се измъкна от срамна загуба от Беларус и мачът завърши 3:3. Буквално минута преди края на мача беларусите водеха с 3:1, но пропуснаха възможността да нанесат първа загуба на „кръстоносците“, след като домакините изравниха с голове в 89-ата и 90-ата минута на мача

Двубоят се игра в Санкт Гален, а Джердан Шакири отбеляза през първото полувреме.

През втората част беларусите вкараха а 3 гола. Точни бяха Макс Ебонг, Денис Поляков и Дмитрий Антилевски. Само няколко минути след третото попадение за гостите Швейцария върна един гол чрез Аканджи. 60 секунди по-късно Зеки Амдуни изравни.

Гранит Джака записа мач номер 118 с екипа на Швейцария, с което се изравни с Хайн Херман на върха в тази класация.

Така Беларус остана със 7 точки в класирането, а Швейцария е лидер в групата с 15.

Мачът започна с няколко интересни положения, като гостите от Беларус създадоха първото голово положение. Сергей Карпович пусна към Иван Бахар, той стреля, но над гредата.

Само 3 минути по-късно домакините имаха шанс за гол. Гранит Джака стреля от далечно разстояние, но топката мина покрай гредата.

В 27-ата минута Джака шутира от дистанция, но отново се уцели вратата.

Все пак Швейцария стигна до гол в 28-ата минута. Джердан Шарики стреля от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря на Беларус.

Малко след началото на втората част домакините бяха близо до втори гол. Седрик Итен влезе в наказателното поле, стреля с глава, но над гредата.

Беларус изравни в 61-ата минута. Дмитрий Антилевски намери Макс Ебонг в наказателното поле, който с хубав удар забоде топката с глава във вратата на Ян Зомер.

Само 2 минути по-късно Швейцария бе близо до втори гол. Зеки Амдуни стреля, но Сергей Игнатович спаси.

В 67-ата минута беларуския страж отново се справи. Амдуни игра с глава от няколко метра, но Игнатович бе на мястото си.

Беларус изненада съперника с втори гол в 69-ата минута. Денис Поляков записа името си сред голмайсторите, като засече центриране с глава, вкарвайки за 1:2.

След попадението домакините наложиха сериозен натиск на своя съперник и започнаха да създават положение след положение.

В 78-ата минута „кръстоносците“ имаха шанс да отбележат гол. Анди Зечири нанесе силен удар към долния ляв ъгъл, но Игнатович изби в корнер.

Беларус вкара топката за трети път в мрежата на съперника в 84-ата минута. Дмитрий Антилевски вкара топката в мрежата на домакините. Той получи топката от свой съотборник и излезе сам срещу вратаря, като отбеляза в мрежата на „шоколадите“. Голът бе дълго разглеждан от ВАР и в крайна сметка голът бе потвърден – 1:3.

В 89-ата минута Швейцария върна един гол. След центриране от фал на Шакири Аканджи засече топката и я вкара в мрежата – 2:3.

В следващата минута се стигна до изравнителен гол, след като Зекир Амдуни се оказа на точното място и мушна топката в мрежата. Джака центрира и Амдуни игра с глава, стражът на гостите изби, но топката отиде отново у Амдуни, който я мушна в мрежата.

В последната минута на двубоя Гранит Джака стреля опасно, но футболист на Беларус изби от голлинията.

При 29 удара и две греди Чехия се нуждаеше от дузпа, за да бие Фарьорските острови