Гол на Едер Милитао в 92-ата минута донесе точката на Реал Мадрид при гостуването на Елче. Двубоят от 22-ия кръг на Примера дивисион завърши при резултат 2:2.

Гостите поведоха с два гола след точни изстрели на Лукас Бойе и Пере Мила. "Кралете" обаче реализираха две попадения в последните минути, дело на Лука Модрич от дузпа и Едер Милитао. Реал също така пропусна и дузпа след неточен изстрел на Карим Бензема от бялата точка.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за Реал, които получиха право да изпълнят дузпа в 33-ата минута. Елибелтон Паласиос повали играч на "кралете" в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Карим Бензема, който стреля силно, но над напречната греда.

Няколко минути преди края на редовното време на първата част Елче изненадващо поведе. След центриране в пеналта Лукас Бойе се оказа на най-добра позиция и с глава матира Тибо Куртоа.

Реал и Барса се разбраха да не си правят номера при преподписването с футболисти

Малко след началото на второто полувреме футболистите на Реал имаха претенции за втора дузпа, след като Диего Гонсалес извърши нарушение в пеналта срещу съперников играч. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което реферът прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка.

Четвърт час преди края на срещата Елче стигна до втори гол. Лукас Бойе намери отлично Пере Мила в пеналта, който без притеснение прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на "кралете".

Реал най-накрая успя да се разпише в 82-ата минута. Пере Мила игра с ръка в наказателното поле на Елче и съдията даде дузпа. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което се оказа, че такава наистина има. Зад топката застана Лука Модрич, който с мощен изстрел в горния десен ъгъл на вратата не остави никакви шансове на Едгар Бадия.

В 92-ата минута Реал успя да стигне до равенството. Винисиус центрира страхотно в пеналта на гостите, където Едер Милитао се оказа най-съобразителен и с гава донесе точката на своя тим.

След равенството Реал продължава да е на първо място във временното класиране с 50 точки - на 4 от втория Севиля. Елче пък са 15-ти с 23.