Гол в края на първата част се оказа достатъчен за Бетис срещу Майорка (ВИДЕО)

Бетис спечели с минималното 1:0 гостуването си на Майорка от 22-рия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата падна в добавеното време на първата част, когато точен бе Серджи Алтимира.

След успеха Бетис е седми в класирането на испанския елитен шампионат с актив от 34 точки, докато Майорка заема 15-ата позиция с 20.

Гостите влязоха по-добре в мача и имаха първия шанс на сметката си в 10-ата минута. Удар на Луис Енрике от границата на наказателното поле затрудни максимално Предраг Райкович, който все пак успя да се намеси.

Четвърт час след началото късметът покри Бетис, след като удар на Абдон Пратс се отби от напречната греда.

В 34-тата минута Майорка претендира за дузпа, но съдията прецени, че няма нищо нередно.

Точно преди края на първата част дойде ключовият момент в мача. Бетис излезе напред в резултата с гол на Алтимира. Атакуващият футболист се разписа с удар от средна дистанция.

След почивката Бетис много умело пазеше крехкия си аванс, докато опитите на Майорка да стигнат до изравняването не се увенчаха с успех.

Резултатът се запази непроменен и трите точки се насочиха към Андалусия. В следващия кръг от Ла Лига Бетис посреща Хетафе, докато Майорка гостува на Атлетик Билбао.

Срам в Каталуния! Барса обърна закъсалия Виляреал от 0:2, но пусна цели 5 и падна (ВИДЕО)

Пореден „кралски“ обрат и първо място за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Сосиедад и Райо Валекано приспаха зрителите на ''Реале Арена'' (ВИДЕО)