Гол в последните секунди класира Лион за 1/4-финал за Купата на Франция

Лион успя да се класира за 1/4-финал за Купата на Франция, след като постигна драматична победа над Ница с 2:1 като гост. Муса Дембеле и Хусем Аоар бяха точни за Лион, а Адам Унас вкара за домакините.

В 15-ата минута Максуел Корне центрира отляво, Стенли Н'Соки не успя да изчисти добре и топката попадна в Муса Дембеле, който откри резултата.

Гостите вече се виждаха като победители, когато минута преди края на редовното време Ница изравни. Данте намери Унас с дълго подаване зад гърба на защитата на Лион. Йоаким Андерсен не се намеси по най-добрия начин и алжирецът изравни резултата с изстрел в горния десен ъгъл.

В последната минута на двубоя след отнета топка пред наказателното поле на Ница Данте извърши груб фаул срещу Карл Токо Екамби и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Хусем Аоар, който не сгреши и прати Лион напред в турнира за Купата на Франция.