Голям успех за талантлив наш тенисист в САЩ

Невероятен успех за Иван Иванов! Българинът постигна седма поредна победа и триумфира с титлата при юношите до 14 г. на турнира "Ориндж Боул" в щата Флорида, САЩ. Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Във финалната среща Иванов не остави никакви съмнения в превъзходството си и победи Джак Кенеди от САЩ с 6:1, 6:3. Така Иванов спечели титлата със седем победи и само един загубен сет. В шест от мачовете си той загуби общо само 15 гейма! В първите си четири мача Иван загуби само десет гейма. На четвъртфиналите Иванов спаси осем мачбола, а на полуфиналите даде само един гейм на противника си.

В момента Иванов е №2 в ранглистата при юношите до 14 г. на Тенис Европа. В края на месец октомври Иван завърши на пето място на Мастърс турнира на най-добрите тенисисти в Европа до 14 годишна възраст. През тази година Иванов спечели титлите на два турнира от Тенис Европа в България. Той триумфира на силния турнир от първа категория до 14 г. в Бургас и на турнира от трета категория до 16 г. на тенис център Санта Марина.

Българинът спечели и трето място в първото издание в историята на турнира за юноши до 14 г. на Уимбълдън. В началото на годината Иван игра финал на турнира от Супер категория в Химки (Русия). Иванов беше част от националния отбор за юноши на България до 14 г., който спечели седмо място на световното отборно първенство и трето място на Европейското отборно първенство. Това е пореден голям успех за тениса в България през тази година. Преди 10 дни Илиян Радулов и Адрияно Дженев спечелиха титлата на двойки при юношите до 18 г. на „Ориндж Боул".