Българският национал Йоан Стоянов влезе в историята с гола, който отбеляза на стадион „Георги Аспарухов“ срещу Левски.

Той е първият българин, който бележи в мрежата на „сините“ в мач от европейските клубни турнири.

Стоянов дойде на „Герена“ и стартира като титуляр за клубния си Апоел Беер Шева в реванша от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

В 79-ата минута той преодоля Пламен Андреев за 1:1. Попадението дойде след ъглов удар. Защитата на Левски се справи, но Стоянов отигра отбитата топка и я насочи неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Йоан Стоянов е едва вторият българин, който се изправя срещу Левски в Европа. Първият и единствен досега беше Георги Пеев, който игра за Динамо Киев срещу "сините" в турнира за Купата на УЕФА в първото десетилетите на новия век.

В крайна сметка попадението на Стоянов се оказа недостатъчно за израелския вицешампион. С гол на Роналдо в края Левски спечели с 2:1 и продължи напред в надпреварата.

Германия, Левски идва! Последната минута отново се оказа щастлива за „сините“ на „Герена“