Нападателят на Борусия Дортмунд Пако Алкасер не спира да бележи. Този сезон той има 10 попадения в 8 мача за Борусия Дортмунд и испанския национален отбор. След едва 4 срещи в първенството голмайсторът на "жълто-черните" има 5 попадения. За последно той откри резултата в събота, когато отборът му надви Байер Леверкузен с убедителното 4:0. Този вторник испанецът ще може да остави следа и в Шампионска лига, където отборът му приема бившия му тим Барселона.

Нападателят има цели 50 мача с екипа на каталунците, но при записани средно 45 минути на мач и само 15 гола, испанецът първоначално бе даден под наем, а последствие и продаден на Борусия Дормунд. Оттогава до сега той има 28 попадения в 36 срещи, а в идната среща между двата тима, голаджията може да покаже на Барселона, че са сгрешили при раздялата с него. Статистиката показва, че реализаторът бележи веднъж на всеки 75 минути в Германия (първенство и Купа на Германия). Статистиката му през миналата година е гол на всеки 86 минути, а това му донесе повиквателна в националния отбор за октомврийските мачове с Англия и Уелс. В тези срещи той отбеляза 3 попадения и прекъсна двугодишна суша без попадение с националната фланелка. Този сезон последваха и попадения срещу Румъния и Фарьорските острови, които заздравиха позицията му в “Ла Роха”.

Преди мача от Шампионска лига Алкасер сподели, че в Барселона се отнасяли лошо с него. “Уважавам много хора, предимно съотборниците и феновете. Много хора бяха добри с мен, но много други се отнасяха лошо. Ако ми имаха доверие щях да се отблагодарявам с добра игра. Ще преценя на момента дали да празнувам, ако вкарам”, заяви нападателят в интервю преди срещата.

Този вторник Алкасер ще има възможността да вкара гол в пети различен турнир този сезон (с националния отбор на Испания, Бундеслига, Купа на Германия и Суперкупа на Германия). Срещата е на “Сигнал Идуна Парк” от 22:00 часа.