Пари Сен Жермен изживява пореден приказен период. Точно както преди две години и през миналия сезон, настоящият европейски шампион си осигури място на полуфиналите в Шампионска лига, след като елиминира Ливърпул. Там парижани ще се изправят срещу Байерн Мюнхен в своеобразен финал преди финала. Всички в клуба гледат в една посока, а зелен светофар свети не само за предстоящите мачове, но и за следващите сезони. Според френските медии, старши треньорът Луис Енрике е на крачка от това да удължи договора си до 2030 година. И той далеч не е единственият.
Стълбовете в състава са готови да последват примера на своя наставник. Първи в списъка е Лукас Бералдо, който също ще се обвърже с клуба до 2030 г., въпреки че настоящият му контракт изтича след две години. Младият бразилец отново спечели доверието на астурийския специалист, но този път в ролята на дефанзивен халф.
Преговорите с него са пред финализиране, докато тези с Уилиан Пачо и Жоао Невеш вече са успешно приключени. Еквадорецът и португалецът, чиито договори бяха до 2029 г., ще останат на „Парк де Пренс“ до 2031 г., като получават и сериозно увеличение на заплатите.
Ситуацията около Фабиан Руис будеше известни съмнения, особено по време на неяснотите около контузията му в коляното. След близо три месеца извън терените, полузащитникът поднови тренировки, както обяви Луис Енрике на пресконференцията преди реванша с Ливърпул. Според информация на „RMC“, удължаването на неговия договор вече е факт. 30-годишният испанец, чийто настоящ контракт изтича през 2027 г., ще подпише за още една година с опция за допълнителен сезон.
На фона на тези успешни сделки, три досиета остават далеч по-сложни и нажежени. Става въпрос за носителя на „Златната топка“ Усман Дембеле (с договор до 2028 г.), Брадли Баркола (2028 г.) и Сени Маюлу (2027 г.).
При Дембеле преговорите продължават спокойно, въпреки че той отказа първоначалното предложение през януари. Нападателят, който отбеляза два гола във вторник вечер, настоява за по-висока твърда заплата. Ситуацията му вече привлече вниманието на други клубове, но играчът и ръководството на ПСЖ остават уверени, че ще постигнат споразумение, без да се притискат от времето.
При Баркола ситуацията е малко по-различна заради статута му. Като ключова фигура в офанзивната линия на парижани, той се радва на огромен интерес на пазара. Дискусиите продължават, но бял дим все още не се вижда на хоризонта.
Позициите между клуба и Сени Маюлу обаче са се сближили. След период на неразбирателство между юношата и родния му клуб, напускането му в края на сезона вече не изглежда толкова сигурно. Все пак, както и при Ибрахим Мбайе (с договор до 2028 г.) – друг талант, излязъл от школата на парижани, ситуацията изисква предпазливост.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS



