След Имола друго състезание от Формула 1 може да бъде отменено заради природно бедствие. Наводненията отмениха състезанието в Италия, а пожари сериозно заплашват Гран При на Канада.

Гран При на Канада е следващото в програмата, планирано за 18 юни, но няма гаранции, че пожарът, обхванал района на Квебек, ще бъде потушен дотогава.

Пожарите са обхванали огромна горска площ, а тънък слой смог се простира чак до центъра на Ню Йорк.

Това доведе до най-лошото замърсяване на въздуха в историята на района, което застраши здравето на хората, особено на астматиците и други хора с дихателни и сърдечни проблеми.

Канадските противопожарни служби съобщават, че са активни 152 горски пожара, от които 113 са извън контрол.

Пожарите вече наложиха евакуацията на около 10 000 души от домовете им, докато 250 пожарникари от Канада, САЩ и Франция се очаква да пристигнат през седмицата.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS