Григор Димитров започна по прекрасен начин своето азиатско турне. В мач от втория кръг на турнира от категория АТР 250 в Ченду българинът победи Даниел Еванс със 7:5, 7:5 за точно час и 30 минути игра. Така четвъртият в схемата си осигури място на четвъртфиналите, където очаква победителя от мача между Александър Бублик и Джордан Томпсън.

За Григор това бе първи мач от полуфинала на US Open или иначе казано, от 20 дни насам. Срещу труден съперник като Еванс обаче Димитров демонстрира, че е запазил формата си от Ню Йорк и най-важното - самочувствието на корта. Двамата изиграха мач на високо ниво, в който обаче през цялото време Григор демонстрираше, че е по-добрият тенисист на корта.

В първия сет и двамата поддържаха високи нива на вкаран първи сервис, а това позволяваше на Еванс да си печели подаванията. След като в самото начало и двамата пропуснаха по един брейкбол се стигна до 6:5 за хасковлията, когато съперникът му се пропука и след единствения пробив в сета Григор поведе със 7:5.

Този завършек на сета повлия доста и на началото на втората част, в което Григор проби рано и стигна до 3:0. Оттам насетне мачът сякаш се доиграваше и Димитров нямаше никакви проблеми до 5:3. В последния възможен момент обаче Еванс заложи всичко на агресията и успя да стигне до единствения си пробив в двубоя. Стигна се и до 5:5, но въпреки това българинът не изглеждаше разколебан. Напротив, развитието го мотивира да завърши двубоя в два сета и с отлична игра отново стигна до решителния пробив за 7:5, с което си осигури и място в топ 8 на надпреварата в Ченду.

Григор Димитров - Дан Еванс 7:5, 7:5

Първи сет 7:5

Чудесен първи сет с още по-чудесен край в него. И двамата играха отличен тенис с високи проценти на първи сервис и като цяло високи проценти на спечелени точки на начален удар. Това логично доведе до лесно спечелени сервис геймове. Единствените шансове за посрещащите бяха в третия и четвъртия гейм, когато и двамата пропуснаха по един брейкбол.

При 5:6 обаче Еванс сервираше за оставане в сета и напрежението му повлия. Повлия му и агресивната игра на Димитров, който при 15:40 се възползва от първия сетбол, за да сложи край на частта.

Втори сет 7:5

След прекрасния финал на първата част, Григор започна вихрено във втория сет - ранен пробив и 3:0 за българина. В тези моменти Еванс имаше и допълнителни проблеми от доста по-ниския процент на вкаран първи сервис. Изглеждаше, че и самият британец не вярва, че може да стигне до обрат срещу мощно играещия Димитров. Само че при 5:3, когато Гришо сервираше за мача, съперникът му заложи всичко на агресия в опита си да остане в двубоя. И в крайна сметка така стигна до единствения си пробив в двубоя, след който и изравни за 5:5.

По нищо обаче не изглеждаше развитието да е разколебало Димитров, който отново вдигна оборотите и по сценария от първия сет стигна до успеха с пробив за 7:5.

Вижте и нашата класация за тенисистите с най-странни ритуали в тениса. Издаваме, Григор Димитров е в нея!