Григор Димитров изигра може би най-перфектния си мач през 2019 година и вече е на четвъртфинал на Мастърса в Париж! Гришо направи това след наистина лишено от каквито и да е грешки представяне срещу №5 в света Доминик Тийм, побеждавайки го с 6:3, 6:2 за малко над час на корта.

Анализът на мача от Емил Евтимов:

С играта си в парижката зала "Берси" Григор ни върна към невероятния си тенис от 2017 година и показа, че в края на сезона демонстрира много високо ниво.

Тийм е тенисистът с най-много титли през сезона (5) като само преди няколко дни триумфира на домашния си турнир във Виена. В днешния ден обаче той нямаше никакъв шанс срещу играещия брилянтен тенис българин.

В първия сет Димитров проби за 3:1, а на свой сервис не даваше на Тийм и да си помисли, че би могъл да го пробие. Във втората част пък преимуществото на Григор бе още по-голямо. От 0:1 българинът направи пет поредни гейма, включително два пробива. Ключовият момент бе при 2:1, когато мина през равенство, но затвърди пробива, а след това стигна до още един. При 5:2 пък бившият №3 в света не трепна, сервирайки за спечелване на мача.

В хода на целия двубой Тийм така и не стигна до точка за пробив, а Григор го надиграваше с много разнообразен тенис, агресивен форхенд, дълбоки ретури и сервис на високо ниво.

Така след шест поредни отпадания в трети кръг, в петък за Димитров предстои първи четвъртфинал в Париж. Негов съперник ще бъде чилиецът Кристиан Гарин, който стигна до този етап, след като отрази три мачбола на Жереми Шарди в драматичен трисетов сблъсък. До момента двамата не са играли помежду си.

Димитров - Тийм 6:3, 6:2
Двубоят започна отлично за Димитров, който в първите си три сервис гейма не даде нито точка на съперника. В същото време българинът нанесе важния удар в първия сет, реализирайки пробив за 3:1.

Оттам насетне единственият му малко по-сложен сервис гейм бе седмият, в който Тийм се добра до 40:40. Това обаче бе най-близкият момент на австриеца до пробив, а след това Григор затвори сета с гейм на 15.

Във втория сет предимството бе още по-осезаемо - от 0:1 последваха пет поредни гейма в полза на Григор, а след това нямаше проблеми да завърши мача, сервирайки при 5:2.