Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай. На четвъртфиналите най-добрият български тенисист надделя над чилиеца Николас Джари със 7:6(2), 6:4.

За 32-годишния Димитров това е първо класиране за полуфинал на състезание от такава категория от април миналата година. Тогава той достигна до финалната четворка на турнира на клей в Монте Карло.

Това ще бъде първият полуфинал на Димитров на турнир от сериите „Мастърс 1000“ на твърда настилка от Индиан Уелс 2021.

Димитров вече е достигнал поне до полуфиналната фаза в 7 от 9-те турнира от сериите „Мастърс 1000“ през кариерата си.

Изключенията са турнира в Маями, където най-предното класиране на българина е 1/8-финал и в Мадрид, където Григор най-много е стигал до 1/4-финал.

Григор Димитров: Във важните моменти успях да бъда максимално солиден

Григор го направи – на полуфинал е в Шанхай

Григор се подигра със световния тенис елит (ВИДЕО)

Григор влезе в елитна компания

Ето кое оръжие на Григор бе основополагащо за успеха над Алкарас

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS