Григор Димитров ще започне участието си на Уимбълдън с двубой срещу квалификанта Дейн Суини от Австралия.

Българинът получи "уайлд кард" за основната схема от организаторите и нямаше нужда да играе квалификации.

Досега Григор не се е срещал със Суини, който се намира на 126-ото място в световната ранглиста. Мачът между двамата ще се играе във вторник.

Серина започва срещу австралийка на Уимбълдън, възможен е мач с Швьонтек в третия кръг

При успех срещу австралиеца Григор ще се изправи срещу представителя на домакините Тоби Самюъл или полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик.

През миналата година хасковлията достигна до 1/8-финалите. Григор поведе с 2:0 сета срещу бъдещия шампион Яник Синер, но получи контузия на гръден мускул в средата на третата част и бе принуден да се откаже.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS