Гришо срещу Рубльов при успех над Монтейро във Виена

Андрей Рубльов се класира за втория кръг на силния тенис турнир във Виена, след като даде само пет гейма на Диего Шварцман – 6:4, 6:1, за около час и половина игра. Руснакът, поставен под номер 3 в основната схема, стартира с ранен пробив. Въпреки съпротивата на нисичкия аржентинец, Рубльов поведе в сетовете, след като реализира петия си сетбол на собствен сервис. Във втората част той бе далеч по-категоричен, давайки само един гейм на съперника, като реализира три пробива.

Той приключи със седем аса и нито една двойна грешка, губейки само девет точки на първи сервис и седем на второ подаване за целия мач, като спаси и трите възможности за пробив пред Шварцман. В спор за място на четвъртфиналите Рубльов ще играе с победителя от срещата между Григор Димитров и Тиаго Монтейро, които се изправят един срещу друг във вторник не преди 15:00 часа българско време.

Първата ни ракета и Рубльов имат пет мача помежду си, като руснакът има леко предимство с 3-2 победи. Последният им двубой бе на Мастърса в Индиан Уелс по-рано тази година, когато Рубльов се наложи в два сета. Двата успеха на Григор са в Ротердам и на Аустрелиън Оупън през 2018.

Аржентинците имаха все пак поводи за радост след победата на Франсиско Серундоло над представителя на домакините Филип Мисолич с 6-3, 6-3. Тейлър Фриц пък обърна шампиона в Сеул Йошихито Нишиока.