Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола не скри разочарованието си след тежката загуба с 0:3 в първия мач срещу Реал Мадрид от 1/8-финалите на Шампионска лига. “Кралете” стигнаха до триумфа на “Бернабеу” след хеттрик на Федерико Валверде през първото полувреме, а през второто имаха шанс да направят успеха си още по-голям, но Винисиус пропусна дузпа.  

Нощта на Феде! Ястреба от Монтевидео вдъхнови Реал Мадрид срещу Манчестър Сити (ВИДЕО)

“Резултатът е съкрушителен, но има още 90 минути. През първото полувреме съперникът стигна три пъти до вратата ни и вкара три гола благодарение на класата си. Реал винаги контраатакува опасно”, заяви Гуардиола след мача в Мадрид. 

Шоуто на Феде Валверде

“На нас ни липсваше последният пас. Домакините се защитаваха много организирано. Резултатът е неприятен. Сега трябва да си починем. Играта ни не беше толкова лоша, колкото показва резултатът. Ще се постараем да създадем добра динамика в реванша”, увери мениджърът на “гражданите”.

Валверде: Невероятно! Винаги мечтаеш за такива нощи

Накрая той отдаде заслуженото на голмайстора на Реал Мадрид: “Валверде е фантастичен футболист, който е способен да играе на много позиции. Той вкара майсторски голове”. 

Арбелоа след 3:0 срещу Манчестър Сити: Никога не отписвайте Реал Мадрид
Катастрофата за английския футбол в Шампионската лига

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS