Халфове на Лудогорец станаха герои за страните си

Яцек Горалски донесе победата на родината си Полша с 3:2 над Словения в последната евроквалификация. Поляците отдавна си гарантираха първото място и участие на Европейското първенство през 2020 година, но победата за престиж бе извоювана с гола на полузащитника в 81-вата минута.

На хиляди километри от Горалски, неговият съотборник в Лудогорец Абел Анисе се разписа във вратата на Нигер при победата на неговия национален отбор Мадагаскар с 6:2 като гост. Анисе материализира дузпа в 35-ата минута, когато резултата бе само 2:1 в полза на мадагаскарците. Мадагаскар е с 2 победи от 2 мача в квалификациите за Африканското първенство, след като пребори и Етиопия с 1:0. Четвъртият тим в потока е Кот Д'Ивоар, който е с 3 точки след 2 кръга. Първите две нации се класират за шампионата.

Полша и Словения направиха интересен и вълнуващ двубой, приключил при 3:2 в полза на домакините. Голеадата започна в 3-ата минута, когато Себастиан Шимански вкара за поляците. В 14-ата Тим Матавс изравни. След подновяването на играта Роберт Левандовски даде отново аванс за Полша, след като в 54-ата минута бе клиничен. В 61-ата Йосип Иличич направи 2:2, но в 81-вата Яцек Горалски зарадва домакинските фенове. Халфът на Лудогорец бе точен от близко разстояние, след като Камил Гросицки достави чудесен пас към него.