Санкт Паули е вторият отбор, който си гарантира промоция в Първа Бундеслига за следващия сезон.

Това се случи, след като „пиратите“ надвиха опашкаря Оснабрюк с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Втора Бундеслига и събраха 66 точки, излизайки начело във временното касиране, като са на 6 пред третия Фортуна Дюселдорф, който ще играе на бараж срещу 16-ия от Бундеслигата.

Оснабрюк пък остава последен с 25 точки в актива си.

Пред пълните трибуни на своя стадион „Милернтор“ „пиратите“ поведоха в резултата още в 7-ата минута с гол на Оладапо Афолаян след пас на Ларс Рицка.

Две минути преди изтичането на час игра Джаксън Ървайн комбинира с Афолаян и той реализира за 2:0.

Марсел Хартел вкара трети гол за Санкт Паули в 68-ата минута, когато получи асистенция от Афолаян.

До края на мача Оснабрюк успя да вкара чрез гол от дузпа на Ларк Кел, но това не можа да развали празника на феновете на „пиратите“, които след последния съдийски сигнал нахлуха на терена, за да празнуват с момчетата на Фабиан Хюрцелер, които донесоха първо класиране на Санкт Паули за Бундеслигата от 2011 г. насам.