Хамилтън и Мерцедес недостижими на втората свободна тренировка за Гран При на Австрия

Люис Хамилтън спечели втората свободна тренировка преди Гран При на Австрия. На „Ред Бул Ринг“ седемкратният световен шампион изпревари съотборника си в Мерцедес Валтери Ботас със 189 стотни. Трети остана победителят от последното състезание в календара за сезон 2021 г. Макс Верстапен (+0.217 секунди).

Голямата изненада в тренировката направи тандемът на Астън Мартин – Ланс Строл и Себастиан Фетел. Те завършиха на 4-та и 5-а позиция. След тях се наредиха Юки Цунода и Пиер Гасли с Алфа Таури.

Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо (Алпин) остана на осмо място, а топ 10 допълниха Ландо Норис (Макларън) и Антонио Джовинаци (Алфа Ромео).

Състезанието за Голямата награда на Австрия на „Ред Бул Ринг“ ще започне в неделя (4 юли) от 16:00 часа.