Хърватия надви Франция с минималното 1:0 в повторение на финала от Световното в Русия през 2018 г. и по този начин сложи край на надеждите на тима на Дидие Дешан да защити трофея си от Лигата на нациите от 2021. В Париж хората на Златко Далич стигнаха до така ценните 3 точки с гол от дузпа на Лука Модрич, който беляза първата победа на Хърватия над този съперник. В класирането в Група А1 в Лигата на нациите хърватите са втори със 7 точки, докато Франция е на последното четвърто място само с 2 точки. Лидер тук е Дания, който победи Австрия с 2:0 в мач по същото време.

Двубоят на „Стад дьо Франс“ започна по възможно най-добрия начин за гостите. В 3-ата минута Хърватия изпълни ъглов удар вляво от вратата на Майк Мейниан. Ибрахима Конате застъпи Анте Будимир в наказателното поле и съдията Орел Гринфелд отсъди дузпа. На бялата точка застана Лука Модрич, който с безкомпромисен удар в 5-ата минута прати топката в мрежата за 1:0.

Две минути по-късно Килиан Мбапе стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но вратарят на гостите се намеси добре. „Петлите“ обаче продължиха да натискат към Ивица Ивушич.

Две минути преди изминаването на половин час Кристофър Нкунку си пробва късмета от 15-16метра, но топката мина покрай дясната греда. Люка Дин пък стреля по диагонала в добавеното време на първата част, но уцели външната страна на мрежата.

Десет минути след началото на втората част Килиан Мбапе стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

Звездата на Пари Сен Жермен получи нов шанс в 61-ата минута, но Ивушич спаси удара му.

В 67-ата минута Люка Дин имаше претенции за дузпа, но израелският съдия подмина ситуацията.

Хърватия стоеше добре в Париж, като въпреки натиска на Франция, успяваше да осъществи много опасни атаки. В края на срещата „петлите“ обградиха вратата на „шахматистите“, но защитата на Хърватия се справи и по този начин тимът си тръгна с победата от френската столица.