Хърватия победи Шотландия с 2:1 у дома в мач от Група 1 в Лига А на Лигата на нациите и така събра 6 точки, като е на второто място във временното класиране в групата, докато „гайдарите“ са последни с 0 точки.

На „Максимир“ в Загреб гостите поведоха в резултата в 33-ата минута, когато проведоха бърза контраатака, при която Райън Кристи бе най-съобразителен и се разписа при добавка.

Лумбард Делова с 90 минути за победа на Косово в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Авансът на „гайдарите“ се запази само 3 минути, тъй като още в 36-ата минута „шахматистите“ изравниха. Иван Перишич намери Игор Матанович в наказателното поле, където той овладя топката и я прати право в долния десен ъгъл.

Обратът за Хърватия стана факт в 70-ата минута, когато Борна Соса стреля много силно, но вратарят спаси. За нещастие на Крейк Гордън, топката стигна до Андрей Крамарич и той вкара за 2:1.

В 6-ата минута от добавеното време Шотландия вкара втори гол, но попадението на Че Адамс не бе зачетено заради засада и така „гайдарите“ си тръгнаха с празни ръце от Хърватия.