Хърватия претърпя тежка загуба с 0:3 от Испания в първия мач на Европейското първенство. Момчетата на Златко Далич изиграха катастрофално първо полувреме, в което испанците отбелязаха три гола и по този начин си осигуриха победата. Голмайстори бяха Алваро Мората, Фабиан Руис и Дани Карвахал.

Само един слаб мач беше необходим на хърватските медии, за да започнат да атакуват най-добрия футболист от тази страна за всички времена Лука Модрич.

„Едно от най-слабите лица в мача беше Лука Модрич, капитанът на хърватския национален отбор. Той загуби почти всички дуели с испанците, а при втория гол бе един от виновниците голът да падне. След третия гол Модрич изглеждаше както никога досега с фланелката на Хърватия. Беше видимо нервен, често ръкомахаше на съдиите, възразяваше на съотборници, на които дори си позволяваше да крещи, и често се криеше след собствените си грешки, както и грешките на своите съотборници. Той напусна игра в 65-ата минута, което също не е често, обикновено Модрич е един от тези, които играят всички минути под ръководството на Златко Далич“, пишат хърватските медии.

Хърватите сложиха край на една испанска доминация, продължила почти десет години

Фабиан Руис: Резултатът е категоричен, защото играхме като отбор

Мората: За Испания бе важно да започне по този начин