Хетафе не позволи на Валенсия да го победи на стадион „Колизеум“ в предградията на Мадрид в мач от 11-ия кръг на Ла Лига, завършил 1:1. През първата част Енцо Баранечеа се разписа за „прилепите“, но с гол от дузпа в 90-ата минута на Мауро Арамбари Хета не загуби мача и така събра 10 точки на 15-ото място, докато Валенсия остава последен със 7 точки.

„Прилепите“ поведоха в резултата в 36-ата минута, когато Луис Риоха центрира добре от ъглов удар. В наказателното поле защитата на домакините увисна и на далечната греда Енцо Баранечеа се хвърли на шпагат, с който прати топката в мрежата.

След почивката Хета се хвърли в атака, за да се опита да изравни. В 60-ата минута Мауро Арамбари засече с глава топката след центриране от пряк свободен удар, но уцели напречната греда.

Натискът на домакините даде резултат в самия край на срещата. В 88-ата минута Максимилиано Кауфриес игра с ръка в наказателното поле и Хетафе получи дузпа. Зад топката застана Арамбари, който с удар в центъра на вратата не остави шансове на скочилия встрани Гиорги Мамардашвили и оформи крайното 1:1 в срещата!