Ерлинг Холанд направи зашеметяващ първи сезон в Манчестър Сити и макар през тази кампания той да вкарва една идея по-малко голове, рекордите продължават да падат пред норвежкия голов звяр на „гражданите“.

Таранът донесе успеха на тима на Пеп Гуардиола с 1:0 в домакинството на Брентфорд, което бе отложен мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

С гола си срещу „пчеличките“ Холанд постигна нещо невероятно – той вече има гол срещу всички отбори от елита на Англия, срещу които е играл с екипа на Ман Сити.

Норвежецът е разпечатвал вратите на всички 21 отбора, които са имали лошия късмет да трябва да го срещат по английските терени. Най-много голове Холанд има срещу Манчестър Юнайтед и Фулъм – по 5.

До момента единствено Хари Кейн бе успял да се разпише срещу всички отбори, срещу които е играл с екипа на Тотнъм в елита на Англия, като английският национал има попадения срещу 32 отбора във Висшата лига.

Холанд доближи Манчестър Сити на една точка от Ливърпул (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS