Холанд неудържим при разгром на Дортмунд над Айнтрахт Франкфурт (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд тръгна мощно на старта на сезона в германската Бундеслига. „Жълто-черните“ прегазиха Айнтрахт Франкфурт с 5:2 на „Сигнал Идуна Парк“. В герой за победителите се превърна обичайният заподозрян Ерлинг Холанд. Норвежката голова машина вкара два гола и направи три асистенции, показвайки, че през този сезон ще бъде един от основните кандидати за голмайсторския приз на Германия.

Домакините поведоха в резултата в 23-ата минута, когато Холанд проби мощно през центъра и пусна към капитана Марко Ройс. Той бе забравен от защитниците на „орлите“ и нямаше проблем да изведе отбора си напред в резултата. Гостите обаче бързо изравниха, след като четири минути по-късно Феликс Паслак си отбеляза куриозен автогол.

Все пак, до края на първата част хората на Марко Розе вкараха нови два гола. В 32-ата минута Холанд отново овлече четирима защитници, пробивайки през центъра. По този начин Торган Азар остана сам в дясната част на наказателното поле. Последва пас към белгиеца, който порази вратата на Кевин Трап за 2:1. Две минути по-късно самият Холанд записа името си сред голмайсторите. След дълго подаване на вратаря на домакините Грегор Кобел, защитниците на „орлите“ не внимаваха и норвежката голова машина им отне топката. Останал сам срещу вратаря, Холанд направи най-логичното и вкара трети гол за своя тим. До края на полувремето вестфалци имаха шанс да направят резултата разгромен, но гол на Марко Ройс бе отменен.

През второто полувреме друга от младите звезди на „жълто-черните“ – Джовани Рейна, вкара след подаване на Холанд. Двайсет минути преди края на мача норвежкият нападател отбеляза пети гол за Дортмунд. Капитанът Ройс пресече пас в центъра на терена и пусна пас към младата голова машина. Холанд се измъкна от засадата и не остави шансове на Трап.

До края на срещата гостите от Франкфурт върнаха едно попадение чрез новото попълнение Йенс Петер Хауге, но това не бе достатъчно за нищо повече от по-почетна загуба в гостуването на „Сигнал Идуна Парк“.