Борусия Дортмунд победи Кьолн с 5:1 в първата среща от 19-тия кръг на германската Бундеслига. Отново под прожекторите изгря Ерлинг Холанд, който отново влезе от резервната скамейка и вкара два гола. Норвежецът стана първият играч в Бундеслигата, който вкарва 5 гола в първите си две срещи, след като вкара 3 гола при гостуването на Аугсбург през изминалия уикенд. 57 минути игра отне на скандинавския нападател да вкара петте си дебютни попадения в Бундеслигата, което е рекорд за шампионата.  "Жълто-черните" изравниха Байерн Мюнхен с по 36 точки, но баварците ще играят през утрешния ден. Лидер е РБ Лайпциг с 40, водейки с 4 пред двата гранда.

Още в 52-ата секунда Борусия Дортмунд отбеляза първия си гол. След мълниеносна атака, Джейдън Санчо подаде остро по земя около дузпата в наказателното поле на Кьолн, а там Рафаел Герейро с прецизен удар опъна мрежата на Хорн. В 14-ата минута Матс Хумелс нацели напречната греда след изстрел с глава.

В 29-ата минута приказен дълъг пас на Хумелс намери Марко Ройс, който с нужната елегантност прокара топката между краката на стража на гостите, за да удвои преднината.

В 48-ата се получи "жълто-черната" класика, след като Ройс намери Санчо в наказателното поле, а английският талант се саморазправи с противников защитник и прати топката под гредата.

В 64-ата Кьолн намали до 1:3. Ехизибуе центрира в наказателното поле на домакините, а там Марк Ут с мощно воле от малък ъгъл матира Роман Бюрки.

В следващата минута пък се появи Ерлинг Холанд. Норвежкият суперталант още при първите си минути на терена можеше да вкара, но пропусна.

В 78-ата Холанд вкара първия си гол пред "жълто-черната" стена, след като осъществи добавка от броени метри на празна врата. Хорн спаси шут на негов съотборник, но на точното място в точния момент бе норжевкото бижу, реализирало хеттрик при дебюта си срещу Аугсбург миналата седмица, когато се появи от скамейката.

В 87-ата минута Холанд бе изведен зад отбраната на Кьолн. Младокът овладя топката, премина през Хорн и от много малък ъгъл с лекота прати топката в мрежата, за да фиксира крайното 5:1. Така Холанд стана първият играч в Бундеслигата с 5 гола в първите си 2 мача.