И без Кристиано, Португалия се разправи с Швеция

Португалия продължава със силното си представяне в турнира Лига на нациите. Европейският шампион победи категорично тима на Швеция с 3:0 в мач от група 3 на Лига А на турнира.

Както е известно, от състава на Фернандо Сантош голямият отсъстващ бе Кристиано Роналдо, който е заразен с коронавирус. Основна роля за победата на "мореплавателите" изигра Диего Жота, който реализира два гола и се отчете с асистенция.

В 21-вата минута Жота пусна пас в наказателното поле към свободния Бернандо Силва, който се разписа за 1:0. В края на първото полувреме Жоал Кансело центрира от тъчлинията и изведе Жота сам срещу вратата. Нападателят отправи мощен удар, който не остави шансове на стража на Швеция. Последният трети гол дойде в 72-рата минута, когато отново Жота бе в центъра на събитията. Той направи хубав пробив и елиминира няколко противникови футболисти, след което прати топката в близкия ъгъл.

Португалия е лидер в група 3 на Лига А с еднакъв брой точки с втория Франция, но по-добра голова разлика.